BAĞIŞ SEPETİNİZ

Sepetiniz boş görünüyor. Hemen bir yardım seçeneği ekleyin.


bağış güvenlik
ACİL YARDIM KARTI

ACİL YARDIM KARTI

Değerli dostlar;

Mübarek üç ayların içinde Ramazan ayına doğru yavaş yavaş geliyoruz.

Şimdiden bir çok kardeşimiz dostumuz ramazan ayı içerisindeki gıda kolilerini soruyorlar.

Şunu söylemek isterim ki Ramazan ayı içerisinde bize gelen yardım kolilerin dağıtımını yapıyoruz fakat kendimiz bir koli hazırlayıp da dağıtımını yapmıyoruz. Bunun yerine marketlerin gıda alışveriş çeklerini veriyoruz yada Zekat olarak elzem olanlara nakit olarak veriyoruz..

Nedeni ise; Malumunuz koliler un,yağ,şeker,makarna,bakliyat v.b gibi malzemelerden oluşuyor ve ihtiyaç sahibi ailelere yardımlar birden fazla kişi yada kurumdan gelince bu sefer evde makarna un v.s yığılması oluyor. Evin çocukların ihtiyacı ev hanımın özel ihtiyaçları ve evin temizlik ihtiyaçları ki büyük maliyetler tutuyor bunlar hep atlanmaktadır. Ayrıca bir kereye mahsus yardım yapan kurumlar için koli taşıması problem olmasada Ramazan boyunca gece gündüz hareket halindeki bizler için ciddi bir yük oluşturmaktadır.

Ayrıca elinizde koli ile bir eve giriyorsunuz ki bir çok kurum önceden tetkik etmeden gidiyor bakılıyor ki aile ihtiyaç sahibi değil bu sefer gelen yardımı geride götüremiyorsunuz ve yardım istenilen yere ulaşmamış oluyor.

Bu yüzden bizlerde aileler bu mübarek günleri hiç bir sıkıntı çekmeden dilediği ve canları ne istiyor ise almaları makarna ve çorbaya muhtaç kalmamaları için ailenin durumuna göre market alışveriş çekleri yada zekatlarımızdan nakit olarak takdim ediyoruz. Böylelikle hem yükten kurtulmuş oluyor hem insanlar istediği gibi alışveriş yapmış oluyor ve gerçek ihtiyaçlarını tedarik ediyorlar hemde bizler bir araçla 10-20 koli en fazla taşırken yüzlerce kartı cebimizde taşıyarak ani bir durumda da dağıtım yapabilir oluyoruz.

NOT: Bağış yapılan kolileri de dağıtım yapıyoruz..

ACİL YARDIM KARTI